Cини Коломийщини в афганській війні

http://s018.radikal.ru/i508/1402/b0/78e623ce1d2d.jpgЦентральна районна бібліотека розпочала цикл заходів по закладах культури Коломийського району на відзначення 25-річчя з часу виведення радянських військ з Афганістану. В читальному залі відбулася зустріч студентів політехнічного коледжу з воїнами-афганцями: головою Коломийської міськрайонної організації ветеранів Афганістану Йосипом Тодоровим та учасником бойових дій в Афганістані, автором та виконавцем афганських пісень – Анатолієм Нейлою. Йосип Тодорів презентував для присутніх свою книгу «Сини Коломийщини в Афганській війні», Анатолій Нейла чарував своїми драматичними авторськими піснями про непотрібну війну в Афгані.
Присутні в бібліотеці зібралися, щоб вшанувати пам’ять тих, хто поліг у афганських ущелинах, та поклонитися тим, хто прийшов із війни живим, хоча і з пораненою душею. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями – вони свято вірили, що виконують інтернаціональний обов’язок. Тоді, ідучи в то пекло чужої країни з іншою вірою, вони вірили, що несуть визволення народу Афганістану, тим, хто поневолений. Вони вірили, що ідуть не вбивати, а захищати.
Офіційно це не називали війною, а лише воєнною кампанією. Але ця кампанія тривала майже 10 років і вимагала великих жертв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *