«Хрещення Київської Русі – перша сходинка до духовності»

  Цими днями вся Україна  відзначає 1030-річчя запровадження християнства в Київській Русі. Це не просто свято християн, це свято торжества Української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету.

Ця дата відзначається щорічно 28 липня в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. З 2008 року, враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, Указом Президента України   День хрещення Київської Русі був оголошений державним святом України. Саме Хрещення Русі вважається процесом прийняття і поширення християнства, ключовою подією якого було масове хрещення в 988 році в місті Києві.

25 липня в  центральній районній бібліотеці відбулася тематична година «Хрещення Київської Русі – перша сходинка до духовності». На захід завітали учні катехитичної школи Церкви святих Костянтина та Олени УПЦ КП  «Небесний човник» та  катехитичної школи Кафедрального Собору Преображення Господнього УПЦ КП міста Коломиї «Діти Божі», учні катехитичної школи Церкви Воскресіння Христового УГКЦ села Воскресинці «Діти світла».  На захід був запрошений отець Мирослав Пушкарук УПЦ КП, який розповів про запровадження христянства в Україні, присутні мали змогу почути вірші духовної тематики та переглянути уривки документального фільму про історію хрещення Руси-України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *