“Малює сонце золото небес і крашанку як усмішку підносить”

Великдень – одне з найособливіших, найсвітліших та найбільш очікуваних християнських свят. Кожна родина заздалегідь готується до цього дня, а одним із найважливіших його атрибутів є традиційна українська писанка.
Історія писанки сягає сивої давнини, вона пов’язана з поклонінням родючості землі, з величанням весняного відродження життя. Яйце символізує сонце і відродження. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу — приносить добро, щастя, захищає від усього злого.
Зараз ми поєднуємо писанку з Великоднем. Малюнки на писанці мають символічне значення: зірка і хрест — символи сонця, рослини — юності, краси, здоров’я, колосся — врожаю.
Яйця, пофарбовані в один колір, називають крашанками. Червоне яйце означає радість, життя, любов, жовте — врожай, блакитне — небо, здоров’я, зелене — плодючість.
Існує багато способів виготовлення писанок. Про писанки збереглося багато легенд. Одна з них така: доля світу залежить від того, скільки писанок кожного року пишеться.
Малювання або розфарбовування картинок завжди приносить дітям величезне задоволення. Весна і святкування такого великого свята, як Великдень, дарує всім натхнення, радість та віру у світле майбутнє.
3 квітня у Гвіздецькій дитячій бібліотеці відбулася година народознавства “Малює сонце золото небес і крашанку як усмішку підносить”. Учні 2-3 класів Гвіздецької ЗОШ мали можливість послухати легенди про писанку та про світле свято Воскресіння. Бібліотекарі зробили для дітей добірку цікавих розмальовок до Великодня, де вони із захопленням їх розфарбовували.











Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *