Презентація книги Володимира Качкана «За престолом нації: Степан Пушик в орамленні доби»

11 грудня 2019 року до Коломийської центральної районної бібліотеки завітав  академік  Володимир  Качкан з презентацією книги «За престолом нації: Степан Пушик в орамленні доби», яка вийшла у серії «Шевченківські лауреати».

Володимир Атаназійович Качкан – прозаїк, поет, фольклорист, історик і теоретик української літератури та етнокультури, пресознавець, педагог, громадсько-політичний діяч,  професор, академік АН Вищої школи України, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат  академічної нагороди           ім. Ярослава Мудрого в галузі науки і техніки; Лауреат  премій  ім. Василя Стефаника;  ім. Івана Франка;  Всеукраїнської премії ім. Братів Лепких; нагороджений Міжнародною премією ім. Воляників-Швабінських (США, 2002); нагороджений медаллю  Всеукраїнського  товариства   “Просвіта”ім.. Т. Шевченка    “Будівничий України”. У 2001 р. – визнаний людиною десятиліття.  Автор понад віcімдесяти книжкових видань: монографій, художніх і документальних книг, новел, оповідань, есеїв, повістей, романів, поезій, більше півтори тисячі публікацій у журнально-газетній періодиці в Україні, інших країнах.

В читальному залі була оформлена виставка літератури   Степана Пушика  та Володимира Качкана із фондів районної бібліотеки.

Книга  «За престолом нації: Степан Пушик в орамленні доби»  присвячена світлій пам’яті видатного українського письменника, збирача фольклору, громадського діяча, науковця Степана Пушика. Зміст книги укладений в семи розділах, де сторінка за сторінкою, розкриваються грані життя та творчості Степана Григоровича: від великої вичерпної, викладеної у художньо-публіцистичному стилі біографії, тісно переплетеної з оглядом творчості, написаної Володимиром Качканом, статей-спогадів, оглядів, нарисів про творчість, надрукованих у різні часи видатними сучасниками Степана Пушика  (часовий простір 1982 – 2018 рр.) до інтерв’ю у пресі, численних фото. Чи не найбільш зацікавить документальний розділ листування: з людьми творчими і політиками, родиною і знайомими з домашнього архіву Пушиків.

Володимир Качкан розпочав презентацію з розповіді про багатолітню дружбу творчу і особисту, про те, що стало поштовхом для написання книги, як вона писалася і творилася, що надихало в процесі творення; що взявся за цю працю, щоб привернути увагу сучасників і  майбутніх поколінь до вивчення  великої постаті Пушика. Попри величезну кількість матеріалу для книжки, доводилося вибирати найсуттєвіше, те, що найбільш об’ємно характеризувало багате творче напрацювання Степана Пушика у мистецькій, культурній, науковій та культурологічній сферах.

Презентація зібрала  відомих людей Коломийщини, шанувальників  творчості Володимира Качкана. Автори книг, знані краєзнавці і коломиєзнавці Микола Васильчук, Микола Савчук, Валерій Ковтун, голова Коломийського осередку товариства «Просвіта» Василь Глаголюк, голова товариства «Союз українок» Марія Гнатюк, викладач-філолог Галина Волощук  щиро ділилися спогадами, пригадували маловідомі, іноді курйозні  епізоди з життя Степана Пушика.

Володимир Качкан зробив щедрий і цінний книжковий подарунок для районної бібліотеки.