«Шевченко, якого ми не знали»

10 березня 2020 року в Коломийській центральній районній бібліотеці відбулася літературна онлайн-подорож «Шевченко, якого ми не знали», присвячена 206-й річниці від дня народження та 159-ї річниці з дня смерті Тараса Шевченка (9 березня 1814 – 10 березня 1861).

Мало захоплюватися високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, почуттям соціальної і національної справедливості, відданістю правді і свободі. Щоб зрозуміти Генія, варто глибоко вивчати його епоху, атмосферу життя суспільства, його сучасників: і не тільки однодумців та друзів, а й супротивників, опонентів. Увесь широкий спектр поглядів, інтересів і настроїв епохи,  історична реальність, в якій поет був собою, передано у підібраних фрагментах документального фільму про життя і творчість Тараса Шевченка «І я таки жив…» (2019).
Учні природничо-математичного ліцею № 9: Остап Павлів, Анастасія Зеленевич, Богдана Клим’юк, Христина Клим’юк, Юлія Сьомкіна, Ангеліна Петльоха, Іванна Лесюк стали учасниками дійства, поетичним доповненням  до сюжету фільму, читаючи тематичні твори, передаючи настрої епохи і подій життя  і творчості Тараса Шевченка.