«Вірний син свого народу»

ЦРБ спільно з об’єднанням гімназистів «Оберіг» провела літературно-історичний екскурс «Вірний син свого народу» (до 145-річчя від дня народження Михайла Грушевського, українського письменника, історика, літературознавця, соціолога, першого президента України, політичного, громадського діяча).

Основним джерелом життєвих переконань у майбутнього активного громадянина, глибокого науковця, патріота, лідера, воістину титана праці, -М. Грушевського було насамперед родинне виховання. Про це свідчать і ранні творчі матеріали.  Саме від батьків чув хлопець про конечну потребу трудиться для добра людей, вірити в високі ідеали свободи, правди, про шляхетність самозречення заради слабших і скривджених. Ці принципи глибоко запали в душу юнака, стали його важливим кредом.

Метою всього життя Михайла Грушевського, для досягнення якої він поклав всі свої сили, було доведення законного права українського народу на власну історію, культуру і відведення йому належного місця у всесвітньо-історичному процесі. І це завдання було ним виконано. Тому Україна сьогодні гідно поціновує його внесок. Важко оцінити однозначно, ким він був більше – ученим чи політичним діячем. Михайло Грушевський писав так: «Я сам прийшов у політику через історію і цей шлях вважають нормальним».

Нині ім’я Михайла Грушевського носить Коломийська гімназія, де відбувся захід по вшануванню його пам’яті, та створений музей імені Михайла Грушевського.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *