“Я був завжди і серцем і душею з тобою моя Україно”

24 вересня в приміщенні масової бібліотеки селища Печеніжин відбувся вечір-вшанування громадського діяча, члена Просвіти з нагоди 90-річчя від дня народження Василя Шовкового “Я був завжди і серцем і душею з тобою моя Україно”. На вечорі були присутні гості: Мирослав Драган – представник української діаспори в Нью-Йорку (США), Зіновій Попенюк – музеєзнавець, Микола Самокишин – вчитель історії Печеніжинської ЗОШ, Ігор Довірак – селищний голова, Юрій Атаманюк – кореспондент зі Львова,  Марія Маївська – директор Печеніжинської ДМШ.  

Василь Дмитрович Шовковий залишився єдиним учасником Печеніжинського хору, який у 1942 році, у Львівській опері, брав участь у святкуванні 100-річчя від дня народження Миколи Лисенка. Цей хор був єдиний з Івано-Франківщини, який брав участь у конкурсі. Хор виступав у зведеному хорі, кількістю 1500 учасників,  який увійшов в книгу рекордів Гіннеса, як найбільший хор.

Привітати іменинника прийшли троїсті музики “Серпанок” з Молодятина, фольклорний ансамбль жінок “Печеніжинські молодиці”, автор пісні “Я Довбуша правнук” Михайло Довірак, художниця Емілія Бережницька та директор Коломийської центральної районної бібліотеки Орина Бирчак.

Є на світі найбільша справжня радість, яка дає спокій і духовне здоров’я – це жити з людьми і для людей – ось мудре життєве кркдо Василя Шовкового. Народна мудрість говорить”Працею людина звеличується, прикрашає себе і світ” – так працює, живе пан Василь в нестерпнім пориві бути корисним людям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *