Бібліотечні зустрічі директорів ЦБС Івано-Франківщини із закарпатськими колегами

http://s019.radikal.ru/i624/1307/86/8811ebc1ca3c.jpg

23 липня 2013 року згідно плану роботи Регіонального тренінгового центру ОУНБ ім. І. Франка керівники і провідні фахівці обласних бібліотек та директори централізованих бібліотечних систем Івано-Франківщини вивчали досвід реалізації програми „Бібліоміст” у бібліотечних закладах Рахівського району Закарпатської області. Від Коломийської ЦБС вивчала досвід директор – Орина Бирчак.

Бібліотечна спільнота Закарпаття в місті Рахові гостинно зустріла своїх колег – бібліоменеджерів Івано-Франківщини.
Директори обласних універсальних наукових бібліотек Івано-Франківщини (Людмила Бабій) та Закарпаття (Людмила Григаш) мали конструктивну ділову розмову з головою Рахівської районної державної адміністрації Дмитром Андріюком про зростаючу роль публічних бібліотек у життєдіяльності місцевої громади. Він підкреслив значимість участі бібліотечних закладів Рахівщини у проектній діяльності програми «Бібліоміст». Керівники ОУНБ подякували голові РДА за всебічну підтримку розвитку бібліотечної галузі району, проведені ремонти, оновлення матеріально-технічної бази, інтерес до бібліотечних заходів.
У центральній районній бібліотеці відбулася зацікавлена розмова фахівців двох областей. У ній взяли участь також представники органів місцевої влади, а саме: керівник апарату РДА О. Кабаль, головний спеціаліст відділу культури РДА В. Кухар, які у своїх виступах відзначили плідні напрацювання центральної районної бібліотеки та її філій в реалізації програми „Бібліоміст”.
Директор Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка Л. З. Григаш для колег з Івано-Франківщини та присутніх на заході представників освіти, засобів масової інформації, місцевої громади запропонувала презентацію „Бібліотечне Закарпаття: новітні технології”, де акцентувала увагу на результатах реалізації програми «Бібліоміст» в області. Вона висловила вдячність Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка за досвід, яким збагатилася під час Всеукраїнської науково-практичної конференції „Публічні бібліотеки України в контексті реформ”(2011 р.).
Директор ОУНБ ім. І. Франка Л. Бабій подякувала господарям за теплий прийом і добре слово на адресу колег з Івано-Франківщини, відзначила новизну у роботі центральної районної бібліотеки та її філій з питань використання новітніх технологій. Вона розповіла про роботу бібліотечних закладів Прикарпаття в рамках програми „Бібліоміст”.
Директор Рахівської ЦБС Г. Приймак ознайомила присутніх із структурою та напрямками діяльності ЦБС, поділилась накопиченим досвідом роботи. Завідувач Інтернет-центру ЦРБ Н. Юришинець провела відеопрезентацію „Діяльність бібліотечних закладів Рахівської ЦБС в рамках програми „Бібліоміст”.
Приємне враження залишилось у директорів ЦБС від районної бібліотеки для дітей, яка відповідає усім критеріям сучасної дитячої книгозбірні.
Багато цікавого і нового побачили члени делегації у роботі бібліотеки-філії с. Ділове (завідувачка Г. Мишуляк). Завдяки тісній співпраці із сільським головою Л. Романюк і депутатським корпусом та власним напрацюванням книгозбірня стала переможцем конкурсу „Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” Міжнародної програми „Бібліоміст”.
Маючи оновлене бібліотечне обладнання, комп’ютери з підключенням до глобальної мережі, філія надає своїм користувачам безкоштовний доступ до Інтернет-ресурсів.
Івано-франківські гості із захопленням сприйняли театралізовану рекламну акцію „Бібліотека запрошує: про все розкаже Інтернет”, підготовлену читацьким активом села.
Насамкінець для гостей було організовано екскурсію в Музей екології гір Карпатського біосферного заповідника.
Зустріч провідних спеціалістів ЦБС двох областей Карпатського регіону була корисною і цікавою. Адже найкраща наука – особисте спілкування, обмін думками, бачення перспектив подальшого розвитку публічних бібліотек на сучасному етапі.

За матеріалами Івано-Франківської ОУНБ http://lib.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *