Бібліотека-філія с.Княждвір

http://s018.radikal.ru/i516/1510/e6/751faa0c2fef.jpgУ роботі кожної бібліотеки ніяк не обійтись без тісної співпраці з дітьми, їхніми батьками та педагогами. Без гароної бібліотеки в селі школа не зможе виконати на високому рівні ні виховну, ні освітню функції. Ще Василь Сухомлинський писав: “Школа – це насамперед книги, а виховання – насамперед слово, книга й живі людські стосунки”. Тому досягнення ефективних результатів в питьанні прищеплення дітям потреби в постійній самоосвіті, розвитку уяви, вихованні гармонійно розвиненої особистості можливі за умови тісної співпраці вчителя, бібліотекаря й родини.
http://s003.radikal.ru/i204/1510/dd/e4ec4d677bb4.jpg В цьому напрямку в бібліотеці організований клуб за інтересами “Родинний світ”, основна мета якого прищепити любов до сім’ї, родини, а також до традицій сімейного читання. На засіданні цього клубу присутні батьки з дітьми, вони під час живовго спілкування можуть поділитися одне з одним емоціями від прочитаних книг, досвідом виховання та розвитку своєї дитини. На таких зустрічах батьки отримують знання з сучасної дитячої літератури, яка значно підвищить рівень розвитку їхньої дитини. Також тут організовуються щоквартально заходи щодо популяризації книг та прищеплення любові до читання, відродження сімейних традицій.
Психологи стверджують, що оптимальний вік для прищеплення любові до читання до 9 років, тому для молодих сімей було організовано екскурсію “Перший раз в бібліотеці”, що стало першим кроком на шляху до книги. Під час організації запланованих заходів у бібліотеці важко обійтися без педагогів, адже вони є носіями високого та духовного слова. В свою чергу на тематичних заходах, які проводяться вчителями в школі, бібліотека теж робить свій вклад у вигляді виставки літератури з тої чи іншої теми, яка може супроводжуватися оглядом літератури чи інформаційною довідкою.
http://s017.radikal.ru/i408/1510/1f/26bd4182bff2.jpg Під час співпраці з батьками та вчителями постійно присутні почуття взаємодопомоги та підтримки, кожна сторона від цього отримує тільки хороше – цінну інформацію, безліч цікавих повідомлень від обміну досвідом. А от від співпраці з дітьми просто не можливо не отримати масу задоволення та позитивного заряду від їхніх зацікавлених поглядів та бажання отримати все нові і нові знання.
Бібліотека тісно співпрацює з місцевою владою, підтримує та ініціює проведення заходів та акцій спрямованих на популяризацію населеного пункту та талановитих, відомих людей села.
http://s018.radikal.ru/i513/1510/90/a50050c15301.jpg
Бібліотекар, Марія Козьменко, є головою молодіжної ради села, основне завдання якої полягає у приверненні молоді до проблем села і пошуку їх вирішення, організації збору коштів, товарів та продуктів харчування для учасників АТО, акції для підтримки дітей з обмеженими фізичними можливостями, які проживають у Княждворі.http://s018.radikal.ru/i521/1510/8f/1150216c6008.jpg Активний зв’язок з населенням та органами місцевого самоврядування забезпечує зворотній зв’язок при якому відбувається тісна співпраця бібліотеки та громади села. В такому форматі бібліотека стає центром в якому приймаються рішення, проводяться важливі заходи.
В бібліотеці проводиться активна робота з ознайомлення користувачів з ДБА бібліотеки. На заняттях з бібліотечно-бібліографічної грамотності діти та підлітки вчаться використовувати довідковий фонд та традиційні пошукові системи. Довідково-бібліографічна служба відіграє значну роль в системі інформаційного обслуговування, є посередником між користувачем і документом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *