«Голокост – трагедія ХХ століття»

    27 січня  Україна та світ  згадує  одну з найстрашніших і найжорстокіших сторінок історії – Голокост. До сьогодні людству важко усвідомити, як сталось так, що в середині «освіченого» 20-го століття, на одному з найрозвиненіших континентів світу, в Європі, люди вбивали людей тільки за їхню національну приналежність.

     27 січня 2020 р. працівники  Коломийської центральної районної  бібліотеки спільно з об`єднанням гімназистів «Оберіг» провела годину пам`яті «Голокост – трагедія ХХ століття », присвячену Міжнародному дню пам`яті жертв Голокосту.
  Голова єврейської  релігійної  громади  іудейського ортодоксального віросповідання  м. Коломиї  п. Яків Заліщикер   розповів про  коломийські гетто, та долю   євреїв у роки фашистської окупації.   Ведуча заходу, Оксана Томич-Геник, зауважила, що у Шепарівцівському лісі були розстріляні євреї та українці, та про те, що кожного року у вересні у Шепарівцівському лісі молитовно вшановуємо пам’ять невинно убитих, а сьогодні пам’ять убитих згадують біля пам’ятного знаку на вул. Мазепи. А також рекомендувала прочитати  книжку Романа Іваничука «Торговиця», що  розкриває тему нищення євреїв у Коломиї. Підсилили ефект перенесення у часі фільми Василя Нагірного «Історія євреїв у Коломиї» та «Торговиця» за книжкою Романа Іваничука».
   Тематичні вірші читали  читці Ганна Біленчук та Дарія Кречків.
    Невинно убієнних вшанували хвилиною пам`яті.
Трагічна загибель українських євреїв у роки окупації нашої землі – це не лише сторінка історії єврейського народу, а й частина історії України ХХ століття.