Історична година «Гірчить Чорнобиль крізь роки»

       13 грудня 2019 року в Коломийській центральній районній бібліотеці відбулася історична година «Гірчить Чорнобиль крізь роки», присвячена Дню вшанування учасників ліквідації на Чорнобильській атомної електростанції.

      На захід були запрошені  очевидці  трагедії, люди, які мають безпосереднє відношення до ліквідації: голова правління Коломийської громадської організації ветеранів, інвалідів, волонтерів «Союз Чорнобиль України» Віктор Познік, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС. Ліквідатори аварії Михайло Демчук, Іван Романенчук, Михайло Захарук, вдова ліквідатора Марія Галькович та учасник подорожі до Чорнобиля лікар Ігор Клапко ділились спогадами, розповідали про життя в Чорнобилі через 33 роки. Розповіді очевидців викликали щиру дискусію  з учнями природничо-математичного ліцею № 9.
        Віктор Познік вручив грамоти за підтримку та розуміння колективу Коломийської центральної районної бібліотеки і колективу природничо-математичного ліцею №9 та запросив усіх присутніх прийти вшанувати ліквідаторів Чорнобильської АЕС 14 грудня 2019 року о 12:00 год. біля каплички Чорнобильський Спас.
          Чорнобильська трагедія й досі болить, перегукується крізь роки, залишаючи тільки спомин, біль і пам’ять у наших серцях.
          День вибуху четвертого реактора на ЧАЕС міг би стати останнім днем для України, якби у вогнище палаючого ядерного кратера  героїчно не кинулися, жертвуючи собою ліквідатори. Тому наше покоління безмежно вдячне їм за самопожертву задля життя мільйонів.