Літературна година “Співець прекрасного і вічного” у Підгайчиківській ЗОШ

              Михайло Михайлович  Коцюбинський – український письменник, прозаїк, драматург та громадський діяч. Народився 17 вересня 1864 році у Вінниці в родині дрібного урядовця.

       Дитинство і юність письменника минули в селах і повітових містечках Поділля. Хлопчик був улюбленцем родини, особливо матері, яка прищепила йому любов до літератури. Писати він почав рано,перші твори його не збереглися. Ранні оповідання  “Андрій Соловійко або Вчені світ, а невченіє тьма”(1884), “21 грудня на введеніє”(1885 ), “Дядько та тітка” (1886 ) за життя письменника не друкувалися. З перших друкованих творів особливу увагу сучасників привернув цикл дитячих оповідань ” Харитя”, “Ялинка “, ” Маленький грішник”. Коцюбинський майстерно розкриває психологію дитини, її думки й переживання. Особливе місце у творчості письменника посідають твори “Коні не винні “,” Подарунок на іменини” , ” Тіні забутих предків ” та багато інших.  Творчість Коцюбинського – новий етап у розвитку української літератури. Павло Тичина писав про нього ,що йому належить одне з найпочесніших місць : “Після Шевченка, поруч з Іваном Франком, Лесею Українкою,  Стефаником- щодо краси й глибини  своїх творів – іншого письменника  такого ми не знайдемо…”
    18 вересня у Підгайчиківській ЗОШ для учнів 4 класу відбулася літературна година “Співець прекрасного і вічного”, присвячена 155-ій річниці з дня народження Михайла Коцюбинського. Діти з цікавістю слухали про видатного українського письменника, про якого розповіла завідуюча бібліотекою-філією села ПідгайчикиТраф’як Наталія та представила книжкову викладку літератури про нього та  його твори .

Літературна година “А ти говори, говори, говори…” Бібліотека філія села Джурків