Майстер-клас з розпису різдвяних писанок з майстринею Іриною Блонською

     11 грудня 2019 року в бібліотеці-філії села Ковалівка  відбувся майстер-клас з розпису різдвяних писанок з писанкаркою, науковим працівником музею «Писанка» Іриною Блонською. Майстриня розповіла дітям про те, що писанкарство є одним із найцінніших різновидів українського декоративного розпису, а також є старовинним мистецтвом наших предків.

      Писанки завжди були символом початку життя, народження нового, саме тому вони чи не найкраще символізують Різдво. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку. Наші митці, маючи в руках прості невибагливі засоби – віск, вогонь, писачок, а ще багато уяви, щире серце, любов, творять справжні шедеври.
      Вважають, що писанка, подарована на Новий рік чи Різдво, принесе в домівку мир та злагоду, захистить від усілякої нечисті, свято вдасться, а рік буде багатим та щасливим.
    Кожна дитина отрималамала можливість власноруч розписати писанку, поринути у світ давніх традицій нашого народу та отримати позитивні емоції.