Перебування працівників Воєводської публічної бібліотеки з міста Ополе (Республіка Польща) на Коломийщині

В рамках співпраці Івано-Франківської обласної універсальної  наукової бібліотеки ім. І Франка, 18 жовтня 2019 року  Коломийщину відвідала делегація воєводської публічної бібліотеки  м. Ополе (Республіка Польща).

Очолили делегацію: директор Воєводської публічної бібліотеки Тадеуш Хробак та директор Івано-Франківської обласної наукової бібліотеки Людмила Бабій. Гості з цікавістю оглянули експозиції музею писанкового розпису, почули змістовну розповідь про  традиції, пов’язані з писанками та символами на них, побачили найдревнішу писанку. У музею історії м. Коломиї делегацію привабила розповідь директора музею Михайла Арсака про внесок поляків в історію, культуру, архітектуру міста, про епоху Габсбургів  тощо.

Коломийська центральна районна бібліотека акцентувала увагу на ролі бібліотек у збереженні і популяризації традицій, фольклору, інформації про видатних людей краю, пам’ятки історії і культури кожного села зокрема. Зацікавила гостей інтерактивна виставка-голосування «кого з авторів запрошуємо на зустріч». Бібліотекарі обмінювались інформацією про залучення читачів та форми популяризації книги.

Знайомлячись з архітектурою писанкового міста, бібліотекарі Ополе завітали до Коломийського драмтеатру, де про найдавніший театр Галичини розповіла Ольга Руданець. Знайомство з Коломийщиною продовжилось відвідвідинами бібліотеки с. Замулинці, будинку культури с. Матеївці  Матеївецької ОТГ; спілкуванням з головою Матеївецької об’єднаної територіальної громади Петром Книшуком про здобутки і плани громади.