Презентація книги “Найдавніша історія Спаса (Іспаса)”

     19 вересня 2019 року в Коломийській центральній районній бібліотеці відбулась презентація книги Миколи Савчука і Михайла Стовп’юка «Найдавніша історія Спаса (Іспаса)».

      Видання заслуговує на увагу істориків, краєзнавців, дослідників студентів. Через призму села Спас, читач бачить історію Прикарпаття, подекуди цілої України. Часові рамки, охоплені книгою: від IV тисячоліття до Різдва Христового до 1772 року.  Матеріал  викладено у доступній формі.  Книжку можна прочитати за один вечір, а тем для роздумів і досліджень – на багато років.
     Автори щиро ділилися роздумами з приводу: як заселявся Спас, про артефакти, які залишили предки, про менталітет і вірування, про легенди цього села і наукові, археологічні дослідження. Те що книжка не залишила нікого з присутніх байдужим свідчить, бодай, той факт, що краєзнавці, письменники, гості презентації одразу виступали з пропозиціями, ділились власними дослідженнями з того чи іншого питання.
     Лауреат національної премії ім. Т. Шевченка Михайло Андрусяк привітав авторів, зауважив, що найбільше його зацікавив розділ лінгвістики; краєзнавець Степан Андріїшин  говорив про  кургани і поховання поблизу Спаса, а краєзнавець Михайло Бежук про перспективу продовження книги від 18 століття до сьогодення.  Спаський сільський  голова Микола Гаврилюк дякував авторам за значну дослідницьку роботу, а поетеса Марія Курліковська прочитала вірші-присвяти рідному селу і одному з авторів.
    Після презентації старшокласники Спаського ліцею та гімназії побували на екскурсії в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття  ім. Й. Кобринського.