Презентація книжки Василя Нагірного «Там, де сходило сонце імперії»

     6 листопада 2019 року в Коломийській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книжки Василя Нагірного «Там, де сходило сонце імперії». Книги та сюжети відомого письменника, краєзнавця, журналіста Василя Нагірного – це завжди своєрідний бренд, який говорить про змістову наповненість цікавими та раніше маловідомими, або й зовсім невідомими історичними фактами.

        Нова художньо-документальна повість-есе, присвячена  роду Габсбургів та їхньому вкладу у розвиток Коломиї, Галичини. Кожен розділ має свою оригінальну назву-цитату, приміром: «Два дні з імператорами», «Від чого кури перестали би нестися», «Справи сердечні», «Тату, ми вільні», «Він міг би народитися в Коломиї» та інші. Книга щедро ілюстрована   світлинами, архівними  документами, що свідчить про оригінальний підхід автора до написання.

       Атмосферу, що перенесла гостей у минулі століття, створили і  раритетні речі часів Австро-Угорської імперії, принесені Василем Нагірним, і мелодія віденського вальсу, що супроводжувала захід, і слайд показ давніх світлин тієї епохи, і уривок фільму  «Коломия: коротка хроніка» (ТРК «НТК»). Все  нагадувало присутнім, що ми ходимо тими самими вулицями, дивимося на ті самі будинки, якими свого часу ходили імператори.  Автор розповів про роботу над книжкою, ділився враженнями і новими проектами.

      Знаний історик, краєзнавець, директор Коломийського педагогічного інституту Юрій Плекан привітав автора з презентацією та дав можливість присутнім побачити оригінали архівних документів про скасування панщини 1848 року. З народженням книжки Василя Нагірного привітали: директорка природничо-математичного ліцею №9 Ганна Пасічна, голова міськрайонного товариства «Просвіта» Василь Глаголюк, поет Василь Михайлищук, друзі, шанувальники.              Відділ культури зробив подарунок автору – книгу «Революція Гідності. Коломийський Євромайдан».