«Свято Спасу святкуємо – радість людям даруємо»

           З нагоди наближення великих українських християнських свят літнього календарного циклу  – Маковея, Яблучного та Хлібного Спасу в краєзнавчому відділі Коломийської центральної районної бібліотеки оформлено книжкову виставку «Свято Спасу святкуємо – радість людям даруємо».

            14 серпня. Перший Спас. Медовий Спас. Маковея.
        Свято Маковея одне з найпоетичніших і найшановніших в Україні. Цього дня у церквах святять воду, квіти й мак. На Маковія кожний мав букет квітів, в якому обов’язково присутні великі достиглі голівки маку. Такий букет називається «маковійчик» або «маковейка» і в ньому можуть бути і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави: васильки, м’ята, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник.
            19 серпня – свято Преображення Господнє, або Яблучний Спас.
Свято Преображення Господа Бога, яке ще називають Яблучний Спас, чи Другий Спас, відзначається за новим стилем 19 серпня. У цей день Христос явився трьом своїм учням у світлі божественної слави, демонструючи єдність Святої Трійці.
      29 серпня відзначається Горіховий Спас Третій Спас – народна назва церковного свята, присвяченого Ісусу Христу – Спасителеві (Спасу). Встановлене церквою на честь перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного образу Господа Ісуса Христа.
      У представленій літературі йдеться про свята, звичаї, обряди та символи українського народу, які формувались протягом багатьох поколінь нашими предками та сучасні традиції святкування цього великого свята.
            Таким чином, кожен бажаючий зможе не тільки поповнити свої знання, ознайомитися із обрядовими традиціями нашого краю, але й збагатити свій духовний світ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *