У Коломийській центральній районній бібліотеці відбулась зустріч  з волонтерами  Коломийщини в рамках відзначення Міжнародного дня волонтера

     5 грудня в Україні й у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. Та роком народження українського волонтерського руху, сплеском доброї волі  у геометричній прогресії можна вважати 2014-й.   Під час Революції Гідності, російської агресії на Сході нашої держави потужний волонтерський рух став взірцем єдності українського суспільства, його зрілості та самоорганізації.

      Розпочалась зустріч із спільної молитви за полеглих захисників України.                   Отець Михайло Арсенич  розповів про діяльність  військових капеланів, а о. Юрій Захаревич про волонтерство церкви через благодійний фонд  “Карітас» Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.
    Громадські діячі Генадій Романюк та Ольга Баранецька говорили про допомогу волонтерів у час Майдану та власне волонтерство.
      Голова громадського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО в Івано-Франківській області Андрій Криштафович,  волонтер Богдан Гришук   згадували перебування на передовій, перші поїздки в зону АТО.  Віталій Костюк ділився спогадами про волонтерську  ініціативу «Освітяни Коломийщини».   Голова громадської організації «Фенікс-Коломия» Ольга Золотарьова розповідала про життя   тимчасово переміщених  осіб на Коломийщині. Голова громадської організації  «Союз Чорнобиль України» Віктор Познік, –  про  відіслану уже двадцять четверту передачу з подарунками та ліками на передову.   Волонтер Оксана Бойко  з с. Спас ділилась спогадами, як її сім’я стала волонтерами  і про допомогу, яку надають досі.  Оксана Вандич підсумувала розповіді: «допоки є волонтери, допоки   Україна непереможна»
    Волонтерів привітали зі святом  голова Коломийської  районної ради Роман  Дячук,  в.о. голови райдержадміністрації Нестор Печенюк.
 На згадку волонтерам  вручили книжки «Революція Гідності. Коломийський Євромайдан».  В подарунок прозвучали пісні у виконанні  тріо будинку культури                с. Раківчик
     У день волонтера працівники бібліотек Коломийської ЦБС  збирали кошти для сина  Євгена  Барана, письменика, журналіста літературного критика, члена Національної спілки письменників України.  ЗІБРАНО   1410 гривень.