Бібліотека-філія с.Дебеславці

http://s008.radikal.ru/i305/1511/dd/88981de96aeb.jpgХрамом духовності, місцем збереження книжкових скарбів, осередком цікавого спілкування і відкриття прекрасного є сільська бібліотека-філія. Бібліотека на селі – це чи не єдине місце, де кожен житель може реалізувати своє конституційне право на вільний, рівноправний доступ до найрізноманітнішої інформації, отримати можливість для безперервної освіти, для гармонійного розвитку своєї особистості. Документно-інформаційний фонд книгозбірні, розкритий через книжкові виставки і тематичні полиці, є універсальним за своїм складом.
Сьогодні можна стверджувати, що бібліотека є носієм ідей культурної інтеграції з різноплановими функціями, такими, як:
– інформаційна; – освітня; – просвітницька; – виховна.

http://s020.radikal.ru/i707/1511/ae/67a7beda039f.jpgБібліотека працює на задоволення духовних, освітніх, професійних потреб населення.
Робота бібліотеки спрямована на допомогу національно-культурного та духовного відродження нашої держави.
Протягом року бібліотека тісно співпрацює з громадськими та культурно-просвітніми організаціями, церковною громадою.

http://s019.radikal.ru/i628/1511/e9/00b21be915ff.jpgЗаходи по популяризації літератури проводяться по таких напрямках: національно-духовне виховання, правове виховання, краєзнавство, екологія, сприяння організації дозвілля молоді, робота з дітьми.
http://s017.radikal.ru/i424/1511/df/fbcad7162b19.jpgІсторія села
Назва села не змінювалась. Існує легенда про хороброго Доблеслава. Саме поселення було розміщене на березі річки Прут. На горі Рипа, де тепер розташована церква, було замкове украплення. При навалах чужинців мешканці поселення втікали в укріплення і звідти вели запеклу боротьбу проти турків, татар та інших чужинців. Людей називали доблеславці, напевно, від цього і пішла назва села в дещо зміненому звучанні.
Село дітиться на кутки: Балки (у народі вимовляють Бавки), Горішній кут, Діброва (Доброва), Левада, Жолоби. Має урочища: Монастирець, Попів горб, Берести, Мензаківка, Бовшів, Довгі, На верхах, Пиконів, Ластівці, Тяцові кути, Вежа, Кирчинів, Лупове, Лази, Грізьке, Дворище, Трутякове, Дідів потік, Жолоби.
Річки: Березівка, Ласків, Кирчинів. Село межує з селами Залуччя і Ганнів Коломийського району, Трач і Цуцулин Косівського району. Найвища точка села – в урочищі Вежа (382 м над рівнем моря).
Віддаль до Коломиї – 18 км, до Івано-Франківська – 79 км. Перша згадка про село 1419 року. 1977 року споруджено пам’ятник односельцям, які загинули в роки Другої світової війни, у вигляді обеліска з бетону та статуї матері, яка в зажурі чекає своїх синів. 1977 року біля пам’ятника встановлено дубовий хрест. 1992 року на присілку Липники висипано стрілецьку могилу з написом «Борцям за волю України».
Кількість населення становить 846 осіб. Кількість господарських угідь – 345. Територія села становить 792,2 га.
У селі збудована дерев’яна церква, яка належить до УГКЦ. У селі є чотири цвинтарі. Храмове свято на Миколая-чудотворця.
У селі діє клуб у пристосованому приміщенні. Сільську бібліотеку очолює Лілія Яремійчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *