Коломийська ЦРБ на Ярмарку в Києві

11 квітня 2011 року в м.Києві в приміщенні національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбувся Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування. Співорганізаторами Ярмарку виступили: програма «Бібліоміст», Міністерство культури України, Українська бібліотечна асоціація, програма сприяння парламенту, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), та Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні. В урочистому відкритті Ярмарку взяли участь Вікторія Ліснича, заступник міністра культури України, Дебора Джейкобс, директор ініціативи «Глобальні бібліотеки» Фундації Білла і Мелінди Ґейтс, Джон Ф.Теффт, посол США в Україні, Роберт Пірсон, президент Ради міжнародних наукових досліджень і обмінів (IREX), Володимир Яворівський, голова комісії з питань культури і духовності Верховної Ради України, Матей Новак, директор програми «Бібліоміст».

На заході були представлені понад 35 публічних бібліотек з усіх куточків країни. Учасники мали унікальну можливість презентувати широкий спектр інноваційних послуг, які вони пропонують усім бажаючим. Крім того, на Ярмарку демонструвалися інструменти та ресурси електронного врядування, які використовують органи влади місцевого, обласного та загальнодержавного рівнів. Нарешті, відвідувачі мали змогу оцінити досягнення на шляху модернізації українських книгозбірень та важливість вільного доступу до Інтернету та відкритої інформації, яким тепер можна користуватися безкоштовно у багатьох бібліотеках.

Відвідувачі та учасники Ярмарку мали можливість ознайомитися із понад 50 експозиційними стендами. Провідні бібліотеки, підприємства та громадські організації демонстрували свої досягнення у сфері інновацій та новітніх технологій. В рамках Ярмарку для бібліотекарів та представників влади відбувалися презентації, круглі столи та міні-тренінги, присвячені використанню технологій у бібліотеках, перетворенню їх на громадські центри, а також застосуванню електронного врядування та інших онлайн-ресурсів.

Від Коломийської ЦБС на Ярмарку було запрошено директора Бирчак Орину Іванівну та заступника директора Косовчича Ігоря Васильовича, які взяли активну участь у роботі програми Ярмарку інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування.

Представлені на експозиції послуги бібліотек брали участь у конкурсі на найкращу презентацію бібліотечної інноваційної послуги. Журі, що складалося з представників влади, оглядало експомісця та обирало бібліотеки з найкращими інноваційними послугами.

В номінації «Сфера впровадження і використання інноваційних бібліотечних послуг» переможцем стала Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім.І.Франка, яка вперше приймала участь в такому масштабному заході й отримала 2 місце. Нагороду вручали представники програми «Бібліоміст», корпорації «Mайкрософт-Україна», президент УБА Ірина Шевченко та заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *