Презентація книжок в мистецькому центрі “Світовид”

Презентація одразу двох книжок відбулася 19 квітня 2017 р. в мистецькому центрі “Світовид”: це другий випуск збірника документальних нарисів про героїв АТО з Коломийщини під назвою “Обличчя війни без гриму” і літературний збірник поетів та прозаїків “По живому. Навколовоєнні щоденники” донбаських авторів. Обидва збірники об’єднує єдина тема – війна на Донбасі. Різниця лише у жанрах. Так, у нарисах про вояків АТО з Коломийщини вояки говорять самі, а в збірнику наших співвітчизників з Донбасу війна й постаті у війні постають через призму відчуттів авторів книжки. Організувала презентацію творів своїх земляків голова ГО “Фенікс-Коломия” Ольга Золотарьова – переселенка з Донбасу.
До збірника “По живому: навколовоєнні щоденники” увійшли роботи 30 авторів, які були змушені покинути свою малу батьківщину. На презентації виступили авторка і упорядник книжки мешканка Маріуполя Оксана Стоміна, поет і прозаїк з Макіївки, який змушений був покинути свою малу батьківщину Олексій Чупа, львівський журналіст Сергій Лащенко.
Ідея книжки “Обличчя війни без гриму” зародилися в стінах редакції газети “Дзеркало Коломиї», – розповіла головний редактор “Дзеркала Коломиї” Вікторія Мартинюк. Це видання про реальних героїв сьогодення – наших земляків – бійців АТО. Книжка вийшла уже у двох випусках. Презентація першого відбулася в жовтні минулого року. Відтоді автор нарисів – журналіст Андрій Малащук опублікував на шпальтах “Дзеркала Коломиї” ще вісімнадцять історій про наших бійців, які увійшли, власне, до другого видання. У книжці подана сувора реальність війни очима воїнів.
Автор нарисів Андрій Малащук розповів про роботу над текстами, про їхніх героїв, про непросте спілкування з ними. Потім мали слово присутні учасники АТО, а це прес-офіцер 10 бригади Юрій Лелявський, голова ГО «Військові капелани» о. Василь Жупник, уродженець Чернівецької області Роман Янко, який незабаром одружиться з коломиянкою Надією.
Книжку «Обличчя війни без гриму» (обидва випуски) редакція г. «Дзеркало Коломиї» подарувала центральній районній бібліотеці (12 примірників) і її уже можна почитати в краєзнавчому відділі ЦРБ, а згодом і деяких бібліотеках району, де проживають герої.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *