Я красу люблю, як рідну Україну


Літературна година “Я красу люблю, як рідну Україну” присвячена 140-річчю від дня народження Миколи Вороного відбулася в читальному залі центральної районної бібліотеки.
Микола Вороний… Що ми знаємо про цього одного з найталановитіших українських поетів кінця ХІХ – початку ХХ століття, критика, перекладача, актора, журналіста, чиє ім’я міцно вписане в історію нової української літератури, а сама творчість стала явищем високої художньої цінності.  Микола Вороний… Що ми знаємо про цього одного з найталановитіших українських поетів кінця ХІХ – початку ХХ століття, критика, перекладача, актора, журналіста, чиє ім’я міцно вписане в історію нової української літератури, а сама творчість стала явищем високої художньої цінності.
Народився у сім’ї ремісника. Навчався у Харківському, пізніше у Ростовському реальному училищі, звідки був виключений за зв’язки з народниками, читання і зберігання забороненої літератури.
Вороному довелося пройти всі тортури, уготовані сталінської пекельною машиною. Йому інкримінували відступництво, шпигунство, а його творчість класифікували як націоналістичну вилазку класового ворога. Страдницька дорога Вороного завершилася двома страшними папірцями – вироками слідчих органів. Нелюдський жорстокий присуд було виконано 7 червня 1938 року.
Поет посмертно був реабілітований аж двічі. Та чи спокутуємо ми цим той страшний гріх розправи над безсмертним?








Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *